Správna starostlivosť o tvár sa odrazí aj vo vašej nálade

Možno ste sa svojmu zovňajšku nevenovali práve tak ako by si zaslúžil. Možno ste si uvedomili, že práve teraz je čas na zmenu. Veď váš vzhľad sa v poslednom období zmenil, pôsobíte bledo, unavene a možno sa vám na tvári objavili aj nejaké tie chybičky krásy a vlasy sa vám nejako modelka sa peknou pletou a vlasmirozstrapkali. Za všetko ale môže nedostatočné sa venovanie svojej pleti, ktorá je vonkajším faktorom vystavená najviac. Preto si starnutie a únavu všimnete skôr na nej ako na ostatných častiach tela. Viete ale, ako sa správne starať o tieto oblasti tela? Viete, že už po prvej aplikácii budete mať zlepšenú náladu? Výber vhodnej starostlivosti závisí hlavne od vášho typu pleti a od problému, ktorý vás trápi. Povedzme si o tom viac.

Typy pokožky a špeciálna starostlivosť o ne

Ľudská tvár sa neodlišuje len usporiadaním jednotlivých orgánov ako sú oči, nos, uši či ústa, ale odlišuje sa aj samotnou pokožkou resp. jej kvalitou. Vo všeobecnosti rozlišujeme tri typy pleti: suchá, zmiešaná, mastná. Podľa citlivosti rozoznávame citlivú a normálnu pokožku. Je dobré vedieť, aký typ pokožky máte, aby ste si vybrali správny produkt, ktorý by váš problém vyriešil čo najlepšie.

Citlivá suchá pokožka

Určite sa napr. citlivej pokožke neodporúčajú produkty pre normálnu pokožku, v ktorých sa môže nachádzať aj alkohol, čo by ju mohlo poškodiť. To isté platí aj pre suchú pleť, ktorá je už dostatočne dehydrovaná a ďalšie vysúšanie nie je potrebné. V tomto prípade by ste sa mali orientovať na hydratačné krémy, gély, pleťové vody či masky, ktoré vám ju zvláčnia. Vhodné by mohli byť aj exfoliačné prípravky, ktoré vám z tváre odstránia odumreté bunky, čím ju zjemnia, osviežia a dodajú jej živosť. Vyskúšať môžete aj látkové alebo zmývateľné masky, ktoré preniknú až do spodnej vrstvy pokožky, čím ju vyživia v čo najväčšej miere a pleť bude pôsobiť sviežo, zdravo, jemne, hydratovane a určite nebude bledá.

Starostlivosť o problematickú zmiešanú a mastnú pleť

Pri zmiešanej a mastnej pleti si môžete dovoliť aj prípravky s obsahom alkoholu, pokiaľ platí, že ju nemáte zároveň citlivú. Produkty s obsahom alkoholu pôsobia hlavne pri problémoch, akými sú čierne bodky, akné, vyrážky atď. Väčšinou sú vo forme pleťovej vody. Využiť však môžete aj pomoc masky, obľúbenou je čierna kórejská zlupovacia maska, ktorá vám krásne odstráni všetky nedostatky a vašu pleť rozjasní. Vhodné sú aj zmývateľné masky, napr. ílovitá, ktorá pleť krásne vyživí, no zároveň ju zbaví mastnoty. Pri problematickej pleti sú nápomocné aj pílingy resp. pílingové masky s obsahom hrubších čiastočiek. Ich masírovaním po tvári podporujete krvný obeh a odstraňujete odumreté bunky či čierne bodky.

Účinné krémy pre krásu tváre

Samozrejme, starostlivosť o pleť nepredstavuje len rôzne masky či pleťové vody. Svoj účinok zaznamenávajú aj rôzne krémy. Tie ale majú skôr hydratujúcu, vyživujúcu či rozjasňujúcu funkciu. Pokiaľ vás ale na tvári trápia pribúdajúce alebo začínajúce vrásky, krémy vám taktiež môžu výrazne dopomôcť. Na trhu ich je za týmto účelom skutočne dosť a pohybujú sa v rôznych cenách. Vybrať si môžete nočné alebo denné varianty, krémy na vrásky oči alebo všeobecný prípravok na celú pleť. Vrásky sa pomocou špeciálnych krémov vypĺňajú preto, lebo obsahujú zložky, ktoré pokožku napínajú, dodávajú jej jemnosť a zvláčňujú ju. Existujú však aj špeciálne gély, sérum alebo maska, ktoré sľubujú zjemniť tieto vekom vzniknuté ryhy na tvári.

Dôležité je povedať, že masky, silné pleťové vody a gély sa aplikujú na tvár raz maximálne dvakrát týždenne. Zvláčňujúce krémy je možné používať dennodenne. Tvár je krásna nielen vtedy, keď má hebkú a bezproblémovú pleť, ale keď ju zdobí krásny úsmev.

Aj vlasy si zaslúžia vašu pozornosť a starostlivosť

Vonkajšie vplyvy ako zmeny počasia, teplôt, toxíny z áut a tovární či iných strojov atď. nevplývajú len na pleť a jej zanesenie škodlivinami, ale dôjsť môže aj k poškodeniu vlasov. modelka s kuceravymi vlasmiPreto je dôležité venovať im patričnú starostlivosť. Nejde o nič, čo by ste bez pomoci profesionála nezvládli. Najprv je nutné určiť si typ vlasov a problém, ktorý vás trápi. A o tom, že ich môže byť skutočne dosť, svedčí aj široká rada produktov dostupná na našom trhu.

Typy vlasov sú rôzne napr. kučeravé, suché, rýchlo mastiace sa, s veľkou tvorbou lupín, bez objemu, hrubé, jemné atď. Jednotlivé typy zároveň predstavujú problémy, ktorých by sme sa chceli zbaviť. Veľmi často sa stretávame s vypadávaním vlasov. Okrem toho to môže byť rozštiepenie končekov, neprispôsobivé krepovité či lámavé vlasy atď. Pri výbere vhodnej starostlivosti si ale môžete byť istí, že sa ich stav zlepší. Zriedkakedy stačí, aby ste si zakúpili špeciálny šampón na váš problém. Jeho účinok ale dokáže umocniť použitie špeciálnych masiek, balzamov, sér alebo sprejov na vlasy, ktoré ich štruktúru posilnia a snažia sa ich zreparovať v ich vnútornej štruktúre. Aplikovať ich stačí po umytí raz týždenne, ak sa na obale prípravku nepíše ináč.

S vlasovými folikulami úzko súvisia aj riasy, ktorým sa venujeme tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *