Najlepšie PZP na auto a na každý iný prostriedok

PZP - povinné zmluvné poistenieV oblasti povinného individuálneho poisťovníctva je jedným z najpodstatnejších aj zabezpečenie motorového či nemotorového vozidla. Predstavuje bezpečnosť na cestách, ale aj mimo nich. Chráni hlavne všetkých poškodených, ich majetok, ale sčasti aj samotného poisteného. Mnoho z nás si chce byť istý, že poistná zmluva splní to, čo na začiatku sľúbila a preto sa snažíme produkty vyberať skutočne starostlivo. Najlepšie PZP na auto, ale aj na iný dopravný motorový a nemotorový prostriedok nájdete online vďaka kalkulačke. Stačí, ak si kliknete na výraz vyznačený v predchádzajúcej vete a môžete si byť istý, že lepšie a výhodnejšie ponuky momentálne nikde inde nenájdete. Celé porovnanie je bezplatné a nezáväzné, tak prečo ho nevyskúšať?

Kryje až miliónové škody

Na PZP je najlepšie to, že poisťovňa na seba preberie finančné bremeno v prípade, že niekomu poisteným autom spôsobíte škody na majetku a/alebo na zdraví. Nejde pri tom o zanedbateľné sumy, ale skutočne až o milióny eur. Napr. minimálne krytie pri spôsobení škôd na zdraví činí až 5 miliónov eur. Škody na majetku zas môže poisťovňa odčiniť až do výšky 1 milióna eur. Podstatným na uplatnenie krytia je, aby tieto udalosti neboli spáchané úmyselne.

Ak by sa vám tieto poistné krytia zdali malé, za príplatok si ich môžete navýšiť. Pre niekoho je najlepšie PZP na auto práve to, ktoré dokáže pokryť škody v najväčšom rozsahu. Pre iného to však môže byť to, ktoré je najlacnejšie alebo najvýhodnejšie.

Najlepšie povinné zmluvné poistenie ochráni aj auto, aj vás

Ako dobre viete, toto zabezpečenie chráni hlavne tých, ktorým spôsobíte nejakú ujmu. Nekryje škody, ktoré sa týkajú vás a vášho majetku. Na jednej strane je potešujúce už len to, že vás poisťovňa dokáže zbaviť tohto dosť náročného finančného bremena. No niekedy, keď odídete s poškodeniami aj vy, tak si poviete, že keď je toto PZP skutočne najlepšie, ako vám pracovníci tvrdili, tak by sa mohlo postarať aj o vás. To však u väčšiny poskytovateľov nehrozí, iba ak v rámci havarijného zabezpečenia.

Vyššie sme uviedli, že to nehrozí u väčšiny poskytovateľov. Našťastie na trhu nájdete aj také poisťovne, ktoré dokážu už v rámci tohto povinného zabezpečenia pokryť vás a vaše škody. Ide o poisťovne:

  • Generali,
  • Kooperativa
  • Komunálna poisťovňa.

Ich PZP je rozhodne najvýhodnejšie a najlepšie, hoci si možno nebude najlacnejšie, a to preto, že pokryje aj tie škody, ktoré spôsobíte sebe alebo svojmu autu. Konkrétne pri posledných dvoch poisťovniach je v rámci ceny ochrana vodiča, posádky a batožiny. V Generali si zas môžete sami vybrať niektoré havarijné riziko. Takže ponuky týchto spoločností sa skutočne oplatia.

Online porovnanie pomocou kalkulačky

Detail na svetloPokiaľ chcete získať to najlepšie povinné zmluvné poistenie auta na trhu, je nevyhnutné si urobiť porovnanie ponúk všetkých poskytovateľov. Áno, nielen dvoch či troch, ale rovno všetkých. Jedine tak totiž bude výsledok objektívny. Nemusíte sa báť, že teraz budete musieť celé poobedie prípadne víkendy tráviť návštevou pobočiek rôznych spoločností. To by vám zabralo nielen niekoľko hodín, ale aj niekoľko dní času. Porovnanie PZP na auto či iný prostriedok si môžete urobiť aj u vás doma rýchlo a bezplatne pomocou online kalkulačky na výpočet ceny tohto zabezpečenia. Skoro okamžite uvidíte, ktoré ponúkané zabezpečenie je to najlepšie a ktoré sa len tak tvárilo.

Aby sa vám konkrétne ponuky a zároveň aj to najlepšie PZP zobrazilo, je potrebné do formuláru vypísať technické údaje poisťovaného auta, ako aj niektoré o vás. Tým si dokážete aplikovať čo najviac možných zliav, aké vám mnohokrát neponúknu ani pracovníci konkrétnych spoločností. Rozdiel medzi ponukou konkrétnej spoločnosti a tou, ktorú vám od nej zobrazí online kalkulačka môže predstavovať až 30%! A to je skutočne dosť.

Vďaka online porovnaniu však nájdete aj to najlacnejšie PZP a práve to môže byť pre vás to najlepšie. Možno ste veľmi opatrný vodič a auto využívate len sporadicky. Drahé zabezpečenie by vám bolo určite zbytočné. Kalkulačka vám ukáže, že ceny poistného za to isté vozidlo sa môžu líšiť až o 300 eur!

O to najlepšie PZP požiadajte priamo z výsledkov

Drahé auto ma drahé poistenieAby sme vám to zbytočne nekomplikovali a nepožadovali od vás dodatočnú návštevu pobočky spoločnosti, ktorej cenová ponuka vyhrala, uzatvorili sme s každou a jednou dohodu. Nech už je hocktoré zobrazené PZP pre vás to najlepšie, poistnú zmluvu môžete uzatvoriť veľmi rýchlo a to tak, že si na vybranú ponuku kliknete. Dopíšete vaše osobné údaje, odošlete ich a na mail vám bude doručených niekoľko dokumentov.

To, že žiadosť o to najlepšie PZP na auto či iné motorové a nemotorové vozidlo prebehla úspešne, dokazuje aj mail s niekoľkými prílohami. Doručený vám bude do niekoľkých sekúnd od požiadania a obsahovať bude návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie faktúry a dočasnú bielu kartu. Kartu si nezabudnite vytlačiť a nosiť so sebou vo vozidle. Poistné zaplaťte čím skôr, aby vám poisťovňa mohla zaslať originál bielej a zelenej karty ešte pred uplynutím platnosti jej dočasnej verzie. Bude totiž jedno, že ste si uzatvorili to najlepšie a najlacnejšie PZP na auto, ak sa ním nebudete môcť preukázať…

Bez neho si zaplatíte oveľa viac

Pokutovanie vás neobíde nielen keď jazdíte bez PZP, ale aj vtedy, ak sa ním neviete preukázať. U nás to môže byť v hodnote niekoľkých stoviek, ale aj niekoľkých tisícov eur. V zahraničí vám zas môžu zhabať celé vozidlo. Preto si pred každou jazdou overte nielen platnosť, ale aj prítomnosť bielej a zelenej karty, pretože bez nich vám nepomôže, že ste si uzatvorili to najlepšie PZP na trhu. Nezabudnite ani na to, že táto povinnosť neplatí len pre auto, ale pre každý iný motorový a nemotorový prostriedok, ktorý potrebuje osvedčenie o technickej kontrole.

Viacej informácií poskytuje aj Ministerstvo dopravy. A to aj na infolinke +421 2 5949 4111.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *